Porady serwisowe dla posiadaczy nart lub snowboardu:
- Nowe narty / snowboard są zabezpieczone specjalnym smarem handlowym, który niestety nie nadaje się do jazdy. Dlatego należy je nasmarować parafiną na gorąco po uprzednim usunięciu w/w smaru.
- Narty/deski smarowane parafiną lub smarem: łatwiej skręcają. mniej się zużywają i są mniej narażone na zabrudzenie lub uszkodzenia ślizgu.
- Wiązania nart należy wyregulować do wielkości buta, ustawić środek buta na środku narty oraz odpowiedni docisk buta, a na koniec ustawić siłę wypięcia odpowiednią do wagi i rozmiaru skorupy buta. Niektóre modele wiązań mogą być regulowane tylko w serwisie.
W naszym serwisie regulacja siły wypięcia wykonywana jest zawsze gratis ! - Ostre, gładkie krawędzie oraz ślizgi bez ubytków i rys to gwarancja bezpiecznej przyjemnej jazdy nawet w trudnych (na twardych i zlodzonych stokach) warunkach śniegowych.
- O wiele łatwiej i tym samym taniej jest naostrzyć krawędzie z małymi ubytkami niż z dużymi. Dlatego nie warto odkładać na później serwisowania nart, bo przez to nie wiele zaoszczędzimy, a jeździć będziemy na nie do końca ostrych nartach. Takich małych serwisowań można dokonać od 8 do 30. Przy dużych ubytkach występują duże straty materiału (krawędzi i ślizgu) przez co ilość takich dużych serwisowań maleje do 3-8 max.
- Niektóre tańsze modele nart i desek wymagają ostrzenia i tuningu krawędzi od nowości przed pierwszą jazdą.
- Po zakończonym sezonie warto dokonać renowacji ślizgów i ostrzenia krawędzi, zabezpieczyć krawędzie przed korozją oraz ślizg przed utlenianiem. Wykonanie tych czynności na początku następnego sezonu jest trudniejsze (korozja) a tym samym droższe.
- Przechowuj swój sprzęt w suchym miejscu o pokojowej temperaturze. Buty przechowuj suche i zapięte na wszystkie klamry.
- Śruby w wiązaniach snowboardowych często się luzują. Sprawdzaj je po i przed każdą jazdą.
- Dla bezpieczeństwa Twojego, sprzętu oraz innych użytkowników tras zawsze używaj paska asekuracyjnego do snowboardu. Nie używaj go do noszenia deski.