Dlaczego warto wybrać nasz sprzęt

Dlaczego warto wybrać nasz sprzęt

1. Szeroki wybór sprzętu.

2. Własny serwis sprzętu.

3. Czyste suche buty.

4. Nie stoisz w kolejkach do wypożyczalni i nie tracisz czasu na urlopie.
5. Rezerwacja sprzętu + historia wypożyczeń.

6. Sprzęt dostosowany/dobrany do poziomu umiejętności.

7. Sprzęt dla dzieci oraz pomoc w jego doborze.

8. Każdorazowa regulacja sprzętu.

9. „Nie musisz kupować browaru żeby napić się piwa”.
10. Cena wypożyczenia adekwatna do jakości sprzętu.

11. 1-2 dni GRATIS!!!

12. Grupy zorganizowane.

1. Szeroki wybór sprzętu.  Z przyjemnością informujemy Państwa, że po raz kolejny zwiększyliśmy zasoby naszej wypożyczalni. W sezonie 2018/19 czeka na Państwa ponad 350 par nart wyłącznie carvingowych od dziecięcych i dla początkujących po funcarvingowe dla zaawansowanych i wymagających narciarzy oraz 130 desek snowboardowych różnych typów między innymi freeride’owych i freestyle’owych.

Ponadto w wypożyczalni: buty narciarskie (350 par), kije narciarskie, kaski narciarskie, buty snowboardowe (twarde i miękkie) 160 par, wiązania sowboardowe, kaski snowboardowe itp.

2. Własny serwis sprzętu …to główna zaleta naszej wypożyczalni, ponieważ po każdym wypożyczeniu narty oraz deski snowboardowe są starannie serwisowane (ostrzenie krawędzie, tunning krawędzi, smarowanie parafiną) .

3. Czyste suche buty. W związku z tym, że nasza wypożyczalnia nie jest usytuowana w pobliżu stoku (co uważamy za atut) a buty nie są wypożyczane masowo, na godziny, możemy sobie pozwolić na to żeby każdorazowo po wypożyczeniu buty były dezynfekowane (specjalnym środkiem przeciwgrzybiczym i bakteriobójczym) i co najważniejsze suszone oddzielnie skorupa i but wewnętrzny. Dzięki takiej procedurze nasi klienci nie są narażeni na dyskomfort.

4. Nie stoisz w kolejkach do wypożyczalni i nie tracisz czasu na urlopie. Szczególnie kiedy wyjeżdzasz z rodziną lub na weekend. Średni czas poświęcony jednemu klientowi na przymiarkę sprzętu w naszej wypożyczalni wynosi około 15-20 min. Z wyjątkową starannością pomagamy w doborze butów, co znacznie wydłuża czas obsługi klienta.

5. Rezerwacja sprzętu + historia wypożyczeń. Dzięki programowi do obsługi wypożyczalni narciarskiej można dokonywać rezerwacji konkretnego sprzętu z dużym wyprzedzeniem. Jest to szczególnie przydatne w okresach zwiększonego popytu na narty (sylwester, ferie zimowe itd). Wówczas klient nie musi się martwić czy wystarczy dla niego sprzętu. Historia wypożyczeń daje możliwość ponownego wypożyczenia tego samego sprzętu lub sprawdzenia (bez ponownej przymiarki) co znacznie skraca czas obsługi klienta. Historia daje też możliwość zapewnienia stopniowania trudności poprzez zmianę sprzętu na coraz bardziej zaawansowany. To gwarantuje postępy w nauce jazdy na nartach i snb.
Uwaga: Jeżeli nasz klient nie mieszka w Kaliszu, również może na odległość zarezerwować i wypożyczyć u nas sprzęt, wówczas podaje nam wzrost, masę ciała oraz długość i szerokość stopy w milimetrach.

6. Sprzęt dobrany do poziomu umiejętności. Dysponujemy sprzętem zarówno dla początkujących, średnio i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Przy doborze sprzętu kierujemy się następującymi kryteriami: poziom umiejętności, wzrost, waga, wiek, sprawność fizyczna itp. Dobór butów zarówno pod względem wielkości jak i twardości (flex) jest równie ważnym elementem. Buty za małe powodują oczywiste skutki ale nie mniejszym problemem jest but za duży. Powoduje on brak kontroli nad nartami/snowboardem, miejscowe uciski (przy próbach dopinania klamer) oraz bardzo poważne otarcia. 

7. Sprzęt dla dzieci oraz pomoc w jego doborze. W naszej wypożyczalni znajdziecie Państwo sprzęt dla najmłodszych narciarzy lub snowboardzistów. Posiadamy: narty carvingowe dla początkujących od 77 cm długości do 130, buty w najmniejszych rozmiarach (od 16-25), kaski od rozmiaru 52, kije narciarskie od 85 cm oraz deski snowboardowe od 115 cm, buty miękkie i twarde oraz kaski snowboardowe.
Posiadamy duże doświadczenie w doborze odpowiedniego sprzętu dla dzieci, jest to szczególnie cenne dla rodzica, który sam nie jeździ na nartach/snowboardzie. W przypadku dzieci najtrudniejszy jest wybór butów. Przymiarkę butów rozpoczynamy od zmierzenia stopy na miarce, następnie przymierzamy kilka różnych butów pod względem marki, twardości, regulacji tęgości nogi itp. Dla uzyskania pewności co do rozmiaru buta mierzymy jeszcze sam but wewnętrzny. Ważną zasadą jest przede wszystkim to aby but został zapięty na wszystkie klamry i przy odpowiednim ugięciu nogi w kolanach pozostać w nim na kilka minut. Po spełnieniu tych wszystkich czynności możemy być pewni trafności dokonanego wyboru.

8. Każdorazowa regulacja sprzętu. Przy dokonywaniu rezewacji sprzętu zapisujemy dane klienta niezbędne do ustawienia nart tj. waga, wzrost, rozmiar skorupy buta (przy własnych butach), poziom umiejętności oraz snowboardu tj. wzrost, waga oraz która noga z przodu (goofy lub regular). Zanim klient odbierze zarezerwowany sprzęt zawsze sprawdzamy poprawność danych i ustawienia. W przypadku kiedy klient wypożycza tylko buty (narciarskie lub snowobardowe) ustawienie własnych nart lub snowobardu – GRATIS!!!
9. „Nie musisz kupować browaru żeby napić się piwa”. 
Zalecane jest wypożyczanie sprzętu dla klientów, którzy wyjeżdzają w góry zaledwie na jeden tydzień lub weekend w sezonie. Wówczas klient nie ponosi kosztów serwisu po każdorazowym wyjeździe, nie musi martwić się o odpowiednie miejsce na przechowanie sprzętu w ciągu roku. Kolejną przewagą nart z wypożyczalni nad własnymi jest to, iż przy każdym wyjeździe na narty klient ma możliwość przetestowania innego sprzętu i doboru coraz twardszych nart w miarę zwiększania swoich umiejętności. Również przygotowując się do zakupu własnych nart, warto jest najpierw przetestować narty o różnych parametrach, aby dobrać najbardziej pasujące do indywidualnych potrzeb.
10. Cena wypożyczenia adekwatna do jakości sprzętu. Z pewnością zdarzają się wypożyczalnie, w których cena wypożyczenia jest niższa od naszej jednakże naszym największym atutem jest jakość przygotowanego sprzętu !!! i oczywiście miła i fachowa obsługa !!!
11. 1-2 dni GRATIS!!! 
Zdając sobie sprawę z szerokości geograficznej i z tego, że klient musi dojechać w góry, do każdego wypożyczenia dajemy jeden dzień gratisnatomiast przy dłużyszym wypożyczeniu tj. ponad 7 dni klient otrzymuje dotatkowo drugi dzień. 
12. 
Grupy zorganizowane. Dysponując tak dużą ilością sprzętu zarówno narciarskiego jak i snowboardowego obsługujemy: imprezy integracyjne, obozy, wczasy i inne grupy zorganizowane. Współpracujemy z takimi grupami zarówno w zakresie wypożyczenia sprzętu jak i organizacji pobytu, transportu, szkolenia narciarskiego lub snowboardowego, ubezpieczenia SKI, serwisu itp.  Istnieje również możliwość dostarczenia sprzętu na wcześniejszą przymiarkę butów do klienta lub na miejsce zbiórki.

Nasi klienci wielokrotnie dawali nam powody do dumy z organizacji naszej pracy zarówno pod względem jakości sprzętu jak i poziomu obsługi klienta.